Google Seo

Türkiyede, en çok kullanılan arama motoları sırası ile; google (%80), yandex (%17), bing (%2), yahoo (%0,5-1) gibidir. Bu nedenle google seo çalışması en büyük önemi taşımaktadır. Çalışmalarımızda da bunu göz önünde alarak google seo algoritmasının bizden istediği özgün içeriği sitelerimizde sunarak google ın gözüne girmeyi sağlayabiliyoruz.

mac-459196_1920-300x186 Google Seo

Arama motorlarını kandırma amaçlı çalışmalarla birçok kalitesiz site ilk sayfalara getirilebilir. Fakat bu çalışmalar kalıcı bir sonucu kesinlikle elde edemez. Ayrıca google her güncelleme ile bu tarz istenilmeyen sitelerin önüne geçiyor. Amacınızın google tarafından anlaşılması sonucunda siteniz sandboxa düşebiliyor. Yani kesinlikle hiçbir aramada google sitenize yer vermiyor.

Bu nedenle sabırlı bir çalışma ile güncel ve özgün içerik sayesinde google’ın iyi tarafında olmak meşakatli olsa da en sağlam ve google seo da yerinizde tutunabileceğiniz yöntemdir.

Google SEO Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Bir SEO çalışması yaparken bilinmesi gereken şey her anahtar kelimede ana sayfanız ile çıkamayacağınız olmalıdır. Sitenizin hedeflediğiniz kelimelerle ilgili sayfalar ile zenginleştirilmesi ve kategorize edilmesi gerekir. Mesela şu an okuduğunuz bu sayfa Google’ın yapılacak SEO çalışmasını nasıl değerlendirdiğini açıklama amacı ile yazıldı. “Google SEO” kelimesi üzerine düşüldü ve bu konu hakkında ve aynı tema altında bilgileri içeriyor.

Burada optimizasyondan kasıt bir botla iletişim kurma becerisinin iyileştirilmesidir. Sayfanızın başlığı, meta açıklaması, alt başlıklar, vurgulanmış kelimeler botların sizi anlama kabiliyetini arttırır. Bu zaten SEO’nun temelidir.

Google SEO için Diğer Araçlar

Web sitenizi hizmete açtığınız anda sahip olmanız gereken en önemli şeylerden biri google haritalardaki raptiyenizdir. Lokal olarak görünebilirliğinizi anında arttırır. Akıllı telefon yaygınlığının da sayesinde google da herhangi bir kelime aratmanız durumunda o kelime ile ilgili işletmeleri sağ tarafta görebilirsiniz. İşletmeniz hakkında yorum ve puan alabilirsiniz. Bulunduğunuz bölge için hizmet veriyorsanız olmazsa olmazdır.

Bu kısımdan müşteriye telefonunuzu, çalışma saatlerinizi, web sitenizi paylaşabildiğiniz gibi görsel olarak da ofisinizin dükkanınızın görüntüsünü sizi arayan insanlara gösterebilmiş olursunuz.