Kurumsal Seo

s33 Kurumsal Seo

Yeni bir işletmeniz varsa artık kartvizitten bile önce bir web sitesi sahibi olmanız daha mantıklı hale gelmiş bulunmakta. Akıllı telefonların hayatımıza dahil olması müşterinin ürüne veya hizmete ulaşmasını çok daha rahat hale getirdi. Eğer bulunduğunuz bölgede ayakta kalmak istiyorsanız insanların sizi google üzerinden bulması şart. İşte kurumsal seo çalışmaları bunu sağlar. Şuanda müşteri trafiğinizi arttırmanın en etkili yolu internette görünür olmaktan geçiyor. Bu çalışmaların içinde; google adwords danışmanlığı, sosyal medya reklamları ve içeriğin sürekli güncellenmesi gibi hizmetler dahildir.

Her işletmenin hayali dahil olduğu sektörle ilgili kelimelerin aranmasında insanların karşısına ilk çıkan olmak ister. Kurumsal SEO bunu amaçlayan bir çalışmadır. Sitenize ziyaretçi çekmenin en optimal yoludur. Ziyaretçinin sitenize tıklaması yetmez, içeriğinizin kalitesi ziyaretçinin sitenizde kalıp kalmayacağını belirler. Bu nedenle kaliteli içerik, çok içerikten her zaman iyidir. Çünkü spam, gereksiz ve birbirini tekrar eden google’ı manipüle etme amaçlı içeriği vasat siteler eğer ilk sayfalara çıkabilseler bile orada kalmayacakları kesindir. Orada bulunmayı hak eden daha kaliteli bir web sayfası her zaman olacaktır.

Kurumsal SEO ve Marka Bilinci

Google sıralamasını yaparken botları ile sürekli sitenizi dolaşıp içeriğinize göz atar. Bazı site yapıları sayfa üstünde botların anlayacağı dilde daha iyi içeriğe sahip görünebilir. Örneğin siz sayfadaki yazıyı okurken yazının sağ tarafında sitedeki diğer yazılara birçok link vardır. Bu link yapısı google botları tarafından sevilir çünkü daha çok başlık daha çok içerik ve link var ve bunlar aynı temada ama alt konulara değinen birçok bilgiye kapı açıyor.

Fakat bunu yaparsanız firmanızın sitesi herhangi bir blog veya haber sitesi ile farksız olacaktır. İnsanları ilk ziyaretlerinde içeriğe boğmak ve şuna da buna da tıkla diye diretmek marka değerinizi düşürür. Kurumsal bir web sitesi temiz, net ve direk sadete gelen bir yapıda olmalıdır. SEO yaparken düşülen en büyük hata botlara beğendirilmek için yapılan sitelerdir. Asıl tatmin edilmesi gerekilenler gerçek ziyaretçileriniz çünkü.

Google Adwords ile Kurumsal SEO

Kurumsal seo ile eğer sitenizin organik olarak yükselmesini beklemektense bir an önce ilk sayfada görmek istiyorsanız google bunu belli bir ücret karşılığında size sağlıyor. Bir arama yaptığınızda en üstte reklam linkler görebilirsiniz. Firmalar aradığınız kelime için sizin bir tıkınız karşılığında google’a para öder. Bu paranın mantıklı harcanması için hedef kitlenizi google adwords alırken belirtirseniz müşteriniz olma ihtimali yüksek olan insanlara reklamınızı gösterirsiniz. Sizin ürün veya hizmetinizle ilgisi olmayan insanlar reklamınızı görmez, paranız da boşa gitmez.