Web Tasarım

Tasarımda amacımız ilk önce efektif sonra estetik domainler oluşturmaktır. Daha hiçbir çalışma yapmadan önce dikkat edilmesi gerekenler sitenizin yüklenme süresi, eklentilerin çakışmaması, tema inşaası ve iç seodur.

Kaliteli içerik olmadan hiçbiryere gelemezsiniz. Ne kadar backlink çalışması yapılırsa yapılsın ziyaretçileriniz sitenize girdiğinde içeriğe ilgi duymuyor ise sitenizin bounce rate (hemen çıkma oranı) yükselir. Bu da seo ya eksi etki eder. Google her güncelleme ile bu tarz sırf ziyaretçi çekme amaçlı yapılmış siteleri birçok istatistik ile takip eder. Eğer içeriğiniz anlaşılır ve göze hitap edici değilse ziyaretçiniz sitenizden çıkıp daha zengin yazıları bulunan daha ilgi çekici medyası bulunan rakibinizin sitesine gidecektir.

Diyelim ki ziyaretçinizin aradığı bilgileri ona sundunuz, hedef kitlenizin size ulaşmasını kolaylaştırmanız gerekir ki telefonunuz kapınız çalsın. Örneğin çarşıda zemin seviyesinde bir dükkanınız var. Google Streetview sokak görüntüsünü ziyaretçiye göstererek en iyi adres tarifini yapar. Ya da servisiniz birebir konuşma gerektiriyor. Skype eklentisi veya ziyaretçiyi direk watsappınıza yönlendiren bir eklenti hayat kurtarıcı olacaktır.

Bu tarz işinize uygun detaylar tasarımın olmazsa olmazıdır.